Informujemy, że w dniu 19.12.2022r. w Bazie Azbestowej uruchomione zostały dwa nowe moduły funkcjonalne: moduł Baza Wiedzy o Bazie Azbestowej oraz moduł Dodawanie/edycja lokalizacji instalacji zawierającej rury azbestowo-cementowe.

W module Baza Wiedzy o Bazie Azbestowej zawarta została lista najczęściej zadawanych pytań i odpowiedzi dotyczących funkcjonowania Bazy Azbestowej, a także zamieszczone zostały filmy instruktażowe dotyczące najpopularniejszych funkcjonalności systemu.
Moduł Baza Wiedzy o Bazie Azbestowej dostępny jest pod bezpośrednim adresem https://bazaazbestowa.gov.pl/wiedza (dostęp do modułu nie wymaga logowania).

Moduł Dodawanie/edycja lokalizacji instalacji zawierającej rury azbestowo-cementowe przeznaczony jest do obsługi wyrobów azbestowych typu rury azbestowo-cementowe. Moduł ten skierowany jest do przedstawicieli JST, którzy wprowadzają do systemu wyroby o kodach W03.1 (Rury i złącza azbestowo-cementowe do usunięcia) oraz W03.2 (Rury i złącza azbestowo-cementowe do pozostawienia w ziemi).
Od dnia 19.12.2022r. wprowadzanie informacji o tego typu wyrobach jest możliwe wyłącznie z poziomu nowego modułu Dodawanie/edycja lokalizacji instalacji zawierającej rury azbestowo-cementowe. Szczegółowy opis formularza wprowadzania informacji o wyrobach W03.1 oraz W03.2 zamieszczony został w Instrukcji użytkownika w rozdziale 4.2.9. Dodawanie/edycja lokalizacji instalacji zawierającej rury azbestowo-cementowe (str. 24).
Ponadto przygotowany został film instruktażowy prezentujący proces wprowadzania wyrobów typu rura azbestowo-cementowa w formule "krok po kroku" - film jest dostępny w module Baza wiedzy o Bazie Azbestowej - sekcja Obsługa Bazy Azbestowej - Filmy instruktażowe.

Zachęcamy do zapoznania się z nowymi funkcjonalnościami Bazy Azbestowej!

Do góry
Serwis Baza Azbestowa (BA) używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom serwisu korzystanie z systemu BA oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności